dzień kobiet

[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZELADZI

Kobiety i Kobietki malują paznokietki, czyli Dzień dla Kobiet i Kobietek w bibliotece

dzień kobietBiblioteka w Czeladzi obchodziła Dzień Kobiet tydzień później niż oficjalnie wskazuje kalendarz. Ale za to hucznie, wśród super atrakcji było malowanie paznokci, projektowanie i wykonywanie biżuterii oraz rysowanie autoportretów. Powstała piękna galeria. Najlepszy -jak zgodnie stwierdzili uczestnicy- był pokaz mody. 

Trzeba przyznać, że dziewczyny mają talent, jako modelki spisały się znakomicie.Jedyny chłopak, który przyszedł z młodszą siostrą także bawił się znakomicie.

Kiedy w Oddziale Dziecięcym trwała super zabawa dorosłe kobiety przy kawie i ciasteczku także miło spędzały czas w towarzystwie wizażystki Joanny Dzioch. Dyskutowały o idealnych dla swoich typów urody kolorach, podkładach, codziennym makijażu i ubraniach dopasowanych do każdego rodzaju sylwetki.

Czy się podobało? Zacytuję słowa jednej z uczestniczek: „więcej takich warsztatów z podziałem na dzieci i mamy”. A dziewczyny? Wyzwolone od rodzicielskiej kurateli (ale pod opieką bibliotekarek), przebierały się i maszerowały po wybiegu, cierpliwie czekając w kolejce do fotografii na ściance…bibliotecznej. My też bawiłyśmy się świetnie i już myślimy o kolejnych ciekawych zajęciach.

Nadesłała: Beata Marcinkowska, Kierownik Czytelni Naukowej MBP w Czeladzi