spotkanie

[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JASTRZĘBIU-ZDROJU

WIECZÓR Z ANDERSENEM 2017 

spotkanieGdzie można spędzić fantastyczny wieczór? Oczywiście w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Młodzi czytelnicy spotkali się 31.03.2017 r. o godz. 18:00 w Filii nr 2 – Masnówce, by uczcić Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz postać jego patrona – Hansa Christiana Andersena.

Impreza rozpoczęła się od spotkania z Prezydent Miasta Anną Hetman, która przeczytała dzieciom baśń Słowik. Dzieci uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Marcinem Pałaszem. Autor opowiadał o swojej pracy i ulubionych książkach dzieciństwa. Rozmowa dotyczyła również twórczości Andersena. Dzieci uważnie słuchały wspomnień autora z początków jego pracy twórczej oraz historii o jego kudłatym przyjacielu Elfie.

zajęcia

Po spotkaniu była okazja do zdobycia autografu i wykonania pamiątkowego zdjęcia z pisarzem. Na tym wieczór w Bibliotece się nie kończył. Na uczestników imprezy czekały warsztaty artystyczne i plastyczne.  Dzieci wykonały efektowne obrazy przedstawiające tytułowego bohatera Słowika oraz kukiełki potworów inspirowanych książką Opowieści z Krainy Potworów Marcina Pałasza.

Finał imprezy nastąpił w późnych godzinach wieczornych podczas przedstawieniu teatru cieni. Premiera spektaklu przygotowana przez bibliotekarzy inspirowana była baśnią Brzydkie Kaczątko. Wszyscy z zapartym tchem śledzili losy głównego bohatera aktywnie uczestnicząc w przedstawieniu podczas dialogu z aktorami.

spotkanie

Na zakończenie imprezy każdy z uczestników wydarzenia otrzymał pamiątkowy certyfikat oraz prezent niespodziankę przekazaną przez Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju. Udział  w spotkaniu był doskonałą okazją do żywego spotkania z współczesną literaturą dla dzieci oraz twórczego i radosnego spędzenia czasu w Bibliotece.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju