spotkanie

[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W KROCZYCACH

Wielkanocne spotkanie w bibliotece

spotkanieWielkanoc to czas, aby przypomnieć o tradycjach świątecznych, kolorowych pisankach, baranku, tradycyjnych potrawach wkładanych do koszyczków. 4 kwietnia odwiedziła nas druga grupa pięciolatków z Panią  A. Pompka z Przedszkola Publicznego w Kroczycach.

Zbliżające się święta Wielkanocne były okazją do pogadanki z przedszkolakami na temat zwyczajów i tradycji świątecznych. Krótko omówiliśmy symbole wielkanocne, następnie dzieci rozwiązywały zagadki związane z tymi świętami.

Później bibliotekarka przeczytała gościom bajkę Doroty Kozioł pt.: “Zajączek Feliks”. Rozbrykany zając Feliks bardzo chciał przeżyć niezwykłą przygodę. Pomimo, że był strasznym śpiochem wstał pewnego dnia rano i wyruszył na poszukiwanie przygód. Na swojej drodze spotkał żołnierzy pilnujących grobu Jezusa i razem z nimi postanowił czuwać by zobaczyć Zmartwychwstanie. Żołnierze swoich obowiązków nie dopełnili, ponieważ ze zmęczenia zasnęli, tylko wytrwały Feluś zobaczył żywego Jezusa.W nagrodę za odwagę Jezus obiecał Feliksowi, że będzie zawsze czujny a wszystkie zające na całym świecie będą  spały z otwartymi oczami. Historia ta odmieniła całe dotychczasowe życie zajączka.

spotkanie

Ostatnim punktem spotkania było wykonanie zajączka. Dzieci miały przygotowane oklejone siwą bibułą rolki po papierze toaletowym, uszka i łapki  z siwego kartonu, klej oraz różowe dodatki z samoprzylepnego papieru. Grupa solidnie pracowała w wyniku czego powstały wesołe wielkanocne zajączki, które można podziwiać na wystawie w czytelni.

Nadesłała: Gminna Biblioteka Publiczna w Kroczycach