SPOTKANIE

[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU. FILIA W WOJKOWICACH KOŚCIELNYCH

Tydzień z Internetem w filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych

SPOTKANIECzy każdy może mieć ogon syreny? Jak zrobić domową farbę tablicową? Ile przepisów na sernik można znaleźć na blogu Kwestia Smaku? Z  jakiego kraju pochodzi najbardziej wpływowa blogerka modowa świata? Między innymi na takie właśnie pytania poszukiwali odpowiedzi uczestnicy spotkania „e-Pasjonaci”, które odbyło się 30 marca w filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych w ramach kampanii Tydzień z Internetem 2017. W spotkaniu wzięły udział przedstawicielki Zespołu Śpiewaczego „Niezapominajki” działającego przy PZERiI w Wojkowicach Kościelnych. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji kampanii było „Inspiruj się i dziel swoimi pasjami. W Internecie!” Spotkanie poświęcone było trzem obszarom bliskim naszemu życiu codziennemu czyli: majsterkowaniu, gotowaniu i szyciu, a głównym jego celem było zdobycie przez uczestników na ten temat dużo ciekawych i praktycznych informacji.

Uczestnicy spotkania rozwiązywali quiz dotyczący majsterkowania, gotowania i szycia. Każde pytanie czy zadanie quizowe stało się okazją do przedstawienia ciekawego bloga. Uczestnicy mogli więc z jednej strony przekonać się, ile cennych informacji mają na wyciągniecie ręki w Internecie, z drugiej – że blogerem może być każdy, wystarczy mieć pasję i energię do dzielenia się swoimi zainteresowaniami z innymi ludźmi. Spotkanie upłynęło w miłej i przyjemnej atmosferze.

spotkanie

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. W Polsce odbywa się już po raz siódmy. W dotychczasowych edycjach wzięło udział 1.700 instytucji i ponad 63.000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa Telecentre-Europe, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z partnerami.

Nadesłała: Marzena Wacławek, MGBP w Siewierzu Filia Biblioteczna Wojkowice Kościelne