konkurs

[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PAWŁOWICACH

Gminny Konkurs Ekologiczny „EkoDraka dla przedszkolaka” 2017 „Polaku młody zrób coś dla przyrody”

konkurs20 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach filia Osiedle zorganizowała piątą edycję Gminnego Konkursu Ekologicznego „EkoDraka dla przedszkolaka” w sali widowiskowej DKO. Do zmagań konkursowych zgłosiły się drużyny 6 przedszkoli publicznych naszej gminy: z Golasowic, Pielgrzymowic, Krzyżowic, Warszowic, Pawłowic i Osiedla w składzie czteroosobowym.

Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła powietrza oraz jego znaczenia dla życia ludzi i zwierząt. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością treści książki „Uff! Jak dbać o powietrze” N., E. Jimenez, sprawnością fizyczną oraz spostrzegawczością. Do zadań konkursowych należało m.in. przejście labiryntu wyznaczającego drogę do szkoły omijając spaliny i dymy, ułożenie puzzli oraz fachowe rozwieszenie prania, by wiatr go nie porwał. Nie zabrakło także krótkiego quizu dla publiczności.

uczestnicy
W przerwie konkursu uczestnicy oraz publiczność mogli obejrzeć teatrzyk „Witajcie w naszej bajce” promujący czytelnictwo, w wykonaniu teatru Edu Artis.

Nadesłała: Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach