spotkanie

[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PORAJU

Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek w Bibliotekach Gminy Poraj 

zajęciaDzień Bibliotekarza i Biblioteki to wielkie święto, które obchodzimy 8 maja. Z tej okazji odwiedziły Nas dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Żarkach Letnisku. Podczas spotkania wykonały rysunki pt.: „Mój wymarzony bibliotekarz – biblioteka”, a także mile spędziły czas podczas zabawy w zbijaka z wykorzystaniem postaci i tytułów książek dla najmłodszych. Na koniec każdy dostał słodki upominek. Pracę dzieci można zobaczyć w bibliotece.

zajęcia

11 maja Filię w Żarkach Letnisku odwiedziły dzieci ze Świetlicy Środowiskowej. W trakcie zajęć dowiedziały się jak tworzy się adresy stron internetowych, adresy mailowe, a także skąd się wzięły małpy w Internecie. Miały okazję zakodować swoje imię systemem zero jedynkowym, którym posługują się komputery. Zajęcia przeprowadzono w oparciu o książkę „Skąd się wzięły Małpy w Internecie” Artura Janickiego. Pod koniec zajęć wytworzył się pomysł na tematykę kolejnego spotkania bibliotecznego. Zatem do zobaczenia wkrótce…

spotkanie

spotkanie

11 maja, w związku z Tygodniem Bibliotekarza i Bibliotek w GBP w Poraju odbyły się zajęcia pt.: „Biblioteka na wesoło”. Odwiedziły nas trzylatki i pięciolatki z zaprzyjaźnionego Przedszkola „Leśne Skrzaty”, jak również Pani Ela Bednarczyk czytelniczka Naszej biblioteki, która opowiadała im piękną bajkę.
W dalszej części zajęć, dzieci poznały zagadnienia takie jak: biblioteka, książka, katalog, ilustracja…itp., oglądały różne rodzaje książki, nauczyły się zasad panujących w bibliotece oraz rozwiązywały zagadki.

spotkanie

spotkanie

spotkanie

Dwie grupy: Zajączki i Misie z Przedszkola w Żarkach Letnisku znają już historie Franklina i jego książki z biblioteki. W związku z tygodniem bibliotek odbyły się kolejne zajęcia, podczas których dzieci wysłuchały bajki, aktywnie odpowiadały na pytania dotyczące biblioteki i wysłuchanego utworu, a także wspólnie tworzyły latawce, które zdobią naszą tablicę informacyjną. Na koniec zajęć każdy z uczestników dostał słodki upominek i zakładkę do książki… Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję, że wkrótce znów się zobaczymy !

zajęcia

18 maja Filie Gminnej Biblioteki w Żarkach Letnisku odwiedziła grupa dzieci ze Świetlicy Środowiskowej. Uczestnicy zajęć bibliotecznych poznali zasady opieki nad zwierzętami domowymi i ich wymagania. Dzięki książkom: „Zwierzęta Świata” oraz „Koty świata” najmłodsi mieli okazję zapoznać się z ciekawostkami na temat: kotów, psów, świnek morskich, królików itp. Największą atrakcją zajęć były odwiedziny czworonożnego przyjaciela świnki morskiej – Alvina. Na koniec dzieci opowiedziały o swoich czworonogach.

warsztaty

Nadesłała: Gminna Biblioteka Publiczna w Poraju