[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH

Po wystawie„W rytmie światła – miasto wyobrażone”

„W rytmie światła – miasto wyobrażone” to tytuł wystawy, jaką  można podziwiać  w Galerii Otwartej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemianowicach Śląskich od dnia 16 maja br.

Za pomocą  najprostszych materiałów; tj. brystolu, nożyczek i kleju –  autor Sławomir Kaczor  stworzył niesamowite makiety obiektów sakralnych czy użyteczności publicznej… a wszystko to w zgodzie z wymogami danej epoki. Makiety nie są kopiami istniejących w rzeczywistości założeń, twórca sam je projektuje, zabierając  oglądających w odległe czasy katedr, królewskich pałaców, które doskonale oddają charakter i klimat dawnych epok. To co wyróżnia prace autora, to niezwykła precyzja, dbałość o szczegół i piękno  tych niezwykle unikatowych ”budowli”, świadczących  o niesamowitej wiedzy ale i wrażliwości twórcy.

Autor – Sławomir Kaczor, z wykształcenia historyk, z zamiłowania architekt, oprowadził gości po swojej wystawie, opowiadając o tym, jak powstają jego „tekturowe budowle”, co stanowi dla niego inspiracje, czym charakteryzują się dane style architektoniczne. W drugiej części spotkania nasi  mali goście mogli obejrzeć prezentację, następnie wykonywali zadania, podczas których  mogli wykazać się nowo zdobytą  wiedzą dotyczącą architektury. Jesteśmy przekonani, że taka forma przyswajania informacji jest zdecydowanie ciekawsza niż tradycyjna lekcja, a i wiedza na dłużej zostanie w głowie. Dzieciaki spisały się doskonale, z ogromnym zainteresowaniem słuchały naszego gościa i dzięki temu bez problemu wykonały zadaną im pracę.  To było niezwykle inspirujące i ciekawe przedpołudnie. Nic dziwnego – gdy spotyka się autentyczna pasja autora z ciekawością dzieci, nie może być inaczej.

Patrycja Skorek-Bilczyńska

Po wystawiePo wystawiePo wystawiePo wystawiePo wystawie