spotkanie

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

tort11 maja w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 odbyły się oficjalne obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, w których wzięli udział pracownicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu i bibliotek gminnych powiatu raciborskiego oraz zaproszeni goście.W trakcie uroczystości, publiczność mogła m.in. wysłuchać prezentacji podsumowującej rok 2016 zarówno w gminnych bibliotekach powiatu raciborskiego jak i w oddziałach i filiach raciborskiej biblioteki. Pożegnano również odchodzącą na emeryturę, znaną dobrze wszystkim młodym czytelnikom, długoletnią pracownicę MiPBP Janinę Kilanowską.

spotkanie

Tegoroczne hasło XIV edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w trakcie którego co roku obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, odpowiada na pytanie „Jaka instytucja pozwala zaspokoić różnorodne potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze?” – Biblioteka. Oczywiście!

spotkanie

– Uroczyste obchody Dnia Bibliotekarza to świetna okazja, żeby przypomnieć raciborzanom, że w naszych placówkach można nie tylko obcować z książką, ale także obejrzeć wystawę, nauczyć się języków obcych, poznać nowoczesne technologie i spotkać ze znajomymi – podsumowuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

spotkanie

Obszerna fotorelacja ze spotkania na stronie internetowej biblioteki www.biblrac.pl

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu