biblioteka

[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU

JĘZYKOWE POTYCZKI Z WIERSZAMI ŁUKASZA DĘBSKIEGO W SIEWIERSKIEJ BIBLIOTECE

bibliotekaW dniu 11 maja 2017 r. w trakcie trwania Tygodnia Bibliotek w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu odbył się po raz siódmy gminny konkurs  z cyklu „Językowe potyczki z wierszami …” dla uczniów klas trzecich. Wzięło w nim udział 9 dwuosobowych drużyn ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Siewierz. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Łukasza Dębskiego.

Łukasz Dębski to współczesny poeta polski, który w swojej twórczości proponuje dzieciom zabawę słowem. Jest autorem m.in. takich książek jak „Krówki i mrówki i inne bajki wierszem”, ”Pociąg  z literkami”, „Wiórki wiewiórki i inne bajki wierszem”, „Łamisłówka” czy „Wierszownik z podróży dookoła świata”.

sala

Jakich dań nie jada duch? Na jakiej trasie zrobiły sobie wyścigi dwa karasie? Co podlicza małpa siedząc na tapczanie? Na te, i wiele innych pytań,  mieli za zadanie odpowiedzieć uczestnicy konkursu  sprawdzającego znajomość tekstów Łukasza Dębskiego. Szukali również m.in. ukrytych tytułów, chochlików w wierszach czy zagubionych rymów.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe i słodkie upominki, które wręczyła Dyrektor MGBP Magdalena Szlachta.

Trzecioklasistom gratulujemy znajomości twórczości Łukasza Dębskiego, a nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.

Nadesłała: Jolanta Jakubczyk, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu