czytanie

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

„Jak nie czytam, jak czytam” na zielonej trawce

czytanie1 czerwca, godzina 10.00. Jedna szkoła, dużo książek i jeden cel – pobić ubiegłoroczny rekord czytania! Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Raciborzu-Studziennej wspólnie z bibliotekarką Filii nr 1 Miejskiej i Powiatowej biblioteki Publicznej w Raciborzu ponownie przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji „Jak nie czytam, jak czytam” jest miesięcznik „Biblioteka w szkole”. Akcję zainicjowano po raz pierwszy w czerwcu ubiegłego roku, osiągając wynik 432 608 osób czytających w jednym momencie. W tym roku organizatorzy ponownie zaprosili do podjęcia wyzwania i pobicia rekordu, chcąc jednocześnie zamanifestować, że dzieci czytają więcej, niż dorośli.

Ponieważ akcja czytania zbiegła się z obchodami Dnia Dziecka, uczniowie w Studziennej wyszli na szkolne boisko, aby spędzić chwilę z książką na łonie natury. Już jutro do akcji włączy się także biblioteka w Markowicach. Czy Racibórz pobije rekord? Przekonamy się wkrótce!

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu