IMPREZA

[Relacja] POWIATOWA I MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Dzień Dziecka z Pippi w raciborskiej bibliotece

IMPREZAJuż po raz piąty, raciborska biblioteka zaprosiła całe rodziny do wspólnej zabawy. W sobotnie przedpołudnie przy ul. Kasprowicza 12 odbył się piknik pełen atrakcji. Jak zwykle było wesoło, kolorowo i…oczywiście książkowo! Tym razem dzieci bawiły się w towarzystwie Pippi.

Dzień Dziecka jest organizowany przez bibliotekę od kilku już lat i cieszy się dużą popularnością wśród raciborzan. Tegoroczna impreza była związana z twórczością Astrid Lindgren, dlatego biblioteka zaproponowała swoim najmłodszym czytelnikom udział w tematycznych zabawach, konkursach i warsztatach plastycznych. Nie zabrakło oczywiście finałowej loterii z nagrodami.

stolik

Tradycyjnie już w ramach Dnia Dziecka, w raciborskiej bibliotece ma miejsce inauguracja Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Z tej okazji, w samo południe zaproszono dzieci do obejrzenia spektaklu „MOMO” na podstawie kultowej powieści Michaela Ende w wykonaniu aktorki z Teatru Rawa z Katowic z wykorzystaniem japońskiego teatru obrazkowego Kamishibai.

stolik

O letnie orzeźwienie w trakcie imprezy zadbał Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu a o słodkości Mieszko S.A.

– Bardzo dziękujemy także Grupie Animacyjnej z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu za pokaz chodzenia na szczudłach, puszczania baniek mydlanych oraz za malowanie buziek – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

zabawy

Obszerna fotorelacja z imprezy na stronie internetowej biblioteki www.biblrac.pl

Nadesłała: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Raciborzu