ZAJECIA

[Zapowiedź] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

                             Łączy nas książka – nowy projekt raciborskiej biblioteki

ZAJECIAOtwarcie punktu bibliotecznego, warsztaty dziennikarskie i z zakresu biblioterapii, spotkania autorskie czy kursy komputerowe… Raciborska biblioteka uzyskała dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Łączy nas książka” w ramach programu Partnerstwo dla książki.Projekt „Łączy nas książka” zakłada realizację różnorodnych działań kulturalnych skierowanych w szczególności do dwóch grup odbiorców: członków Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Raciborzu oraz podopiecznych Klubu dla Młodzieży STREFA. Ale nie tylko…

– Zakładamy, że dzięki projektowi nasza biblioteka stanie się przestrzenią otwartą na pomysły, współpracującą z innymi lokalnymi instytucjami i organizacjami wspierającymi strefę kulturalną a szczególnie promującą czytelnictwo – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

ZAJĘCIA

Najbliższymi wydarzeniami w ramach projektu będą spotkania autorskie dla dzieci i młodzieży. 18 lipca w bibliotece przy Kasprowicza 12 odbyło się spotkanie z Wojciechem Cesarzem– współautorem książki dla dzieci „Pamiętnik grzecznego psa”, którą umieszczono na Złotej Liście Fundacji ABC XXI. Z kolei 10 sierpnia gośćmi biblioteki będą Ania i Robb Maciągowie – podróżnicy, autorzy książek: „Podręcznik przygody rowerowej”, „Rowerem w stronę Indii” czy „Tysiąc szklanek herbaty”.

– Projekt „Łączy nas książka” potrwa do końca listopada. O szczegółach będziemy informować jak zawsze na bieżąco – kończy Małgorzata Szczygielska.

logosProjekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.