UCZESTNICY

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Dzień Przyjaciela w ramach kolejnego spotkania „Lata z biblioteką”

UCZESTNICYNiektórzy uczestnicy „Lata z biblioteką” spędzają wspólnie wakacyjny czas przy Kasprowicza 12 od lat. Niektórzy przyszli do biblioteki po raz pierwszy, ale już nawiązali nowe znajomości. Nic więc dziwnego, że w ramach kolejnego spotkania „Na co dzień i od święta” obchodzono Dzień Przyjaciela!Na początku zajęć dzieci wysłuchały krótkiej prezentacji multimedialnej na temat przyjaźni w literaturze dziecięcej i młodzieżowej, przy okazji poznając różne oblicza przyjaźni, m.in. z czworonogami czy z… książką.  W ramach zajęć plastycznych uczestnicy wykonali bransoletki przyjaźni z włóczki, namalowali portret swojego przyjaciela oraz wycinali odznaki „Przyjaciela Książki”.

Przebojem okazała się jednak zabawa w literackie kalambury. Dzieci wykazywały się sporą znajomością tytułów książek i pomysłowością. Tradycyjnie nie zabrakło głośnego czytania. Tym razem uczestnicy wysłuchali fragmentu książki „Przyjaźń” Arnolda Lobela.

zajęcia

Przypominamy, że w bibliotece trwają także kursy robotyki LEGO oraz modelowania przestrzennego i druku 3D. Fotorelację z zajęć można zobaczyć tutaj: http://www.biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/1384-kurs-robotyka-lego.html

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu