DZIEŃ

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

„Klub Włóczykijów w bibliotece”

DZIEŃ20 lipca świętowaliśmy w raciborskiej bibliotece Dzień Włóczykija. Oficjalnie obieżyświaty świętują Dzień Włóczykija 23 lipca. W bibliotece postanowiliśmy nieco się pospieszyć i spakować plecaki już w czwartek.

Zajęcia rozpoczęliśmy od wizyty gościa. Do biblioteki zawędrowała Joanna Dwornik – podróżniczka, współczesny obieżyświat, a na co dzień instruktorka jogi. Impulsem do ruszenia w świat był dla niej program „Pieprz i wanilia”. Swoje pierwsze podróże odbyła jako młoda dziewczyna, korzystając z dobrodziejstw taniego transportu – autostopu. Założenie rodziny i urodzenie dzieci nie powstrzymało pani Joanny od kolekcjonowania kolejnych wiz w paszporcie. Wraz z mężem i dwójką synów zwiedzają świat udowadniając, że prawdziwy włóczykij niczego się nie boi i wszędzie czuje się jak w domu.

zajęcia

Dla uczestników Lata z Biblioteką pani Joanna przygotowała prezentację multimedialną w której pokazała to co według jej starszego syna może zainteresować inne dzieci. Zboczyliśmy więc z utartych turystycznych szlaków, by zobaczyć na jakich placach zabaw bawią się dzieci na różnych kontynentach, w co się bawią, jak mieszkają i do jakich szkół chodzą.

zajęcia

Do biblioteki zawitały również panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu. Podzieliły się z dziećmi kilkoma sprawdzonymi patentami na bezpieczne wakacje.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu

Logo Ministerstwo KulturyDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.