[Remont] Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu

Racibórz budynekRemont biblioteki już blisko

Nowoczesna, przyjazna czytelnikom i otwarta dla wszystkich – taka będzie raciborska biblioteka! Wielkimi krokami zbliża się remont budynku biblioteki przy ul. Kasprowicza.

Zakres robót jest bardzo szeroki. Obejmuje m.in. modernizację instalacji elektrycznej oraz wykonanie sieci komputerowej. Powstanie także System Sygnalizacji Pożaru i Elektrycznego Oddymiania, a księgozbiór będzie zabezpieczony przed kradzieżą.

Pomieszczenia biblioteki zostaną wyposażone w nowe meble, powstanie czytelnia oraz specjalne miejsce na organizowane w bibliotece spotkania i wydarzenia. Każdy, bez względu na wiek, znajdzie tutaj kąt dla siebie. Dzięki windzie również osoby niepełnosprawne będą mogły w pełni korzystać z oferty biblioteki.

Remont rozpocznie się jesienią i potrwa około roku. Czytelnicy muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami, jednak biblioteka dołoży wszelkich starań, by wypożyczalnie zbiorów były wyłączone z użytkowania jak najkrócej.

Po remoncie do budynku na ul. Kasprowicza zostanie przeniesiona Wypożyczalnia i Czytelnia Naukowa, która obecnie mieści się na Rynku. Umieszczenie zbiorów specjalistycznych w budynku głównym pozwoli szerszemu gronu czytelników na zapoznanie się z nimi oraz uniknie żmudnych wędrówek między bibliotekami.

Obecnie trwają prace związane z wyborem najkorzystniejszej oferty na przebudowę budynku biblioteki. Poszukiwany jest także inspektor nadzoru. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.bip.biblrac.com.pl.