[Zapowiedź] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BĘDZINIE

Spotkanie autorskie z Anną Kańtoch

ZAPOWIEDŹ22 września Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie będzie gościła Annę Kańtoch, autorkę kryminałów oraz powieści i opowiadań fantastycznych.

Debiutująca w 2004 roku opowiadaniem „Diabeł na wieży” Anna Kańtoch aktywnie działa
w Śląskim Klubie Fantastyki. W 2007 roku na Euroconie została nagrodzona nagrodą dla najbardziej obiecującego młodego twórcy. Napisała trzy tomowy cykl powieści „Przedksiężycowi”, a także „Miasto w zieleni i błękicie” oraz „Tajemnice Diabelskiego Kręgu”. Jej pierwsza pozbawiona elementów fantastycznych powieść „Łaska” (2016), została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru i zdobyła nagrodę Kryminalna Piła. Anna Kańtoch jest również czterokrotną laureatką nagrody imienia Janusza A. Zajdla( 2009, 2010, 2011 i 2014), a w 2013 roku otrzymała nagrodę literacką im. Jerzego Żuławskiego za powieść „Czarne”.

Znana również pod pseudonimem Anneke pisarka spotka się z czytelnikami w będzińskiej bibliotece z okazji 10-lecia działającego przy książnicy Dyskusyjnego Klubu Książki, projektu zainicjowanego przez Instytut Książki.  Spotkanie z autorką rozpocznie się o godzinie 17.00. Zapraszamy. Wstęp wolny.