spektakl

[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JASTRZĘBIU-ZDROJU

Narodowe Czytanie 2017

spektaklMiejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju już po raz czwarty wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” objętej patronatem pary prezydenckiej.  W tym roku tematem przewodnim było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Na scenie można było zobaczyć pracowników Biblioteki oraz przedstawicieli Urzędu Miasta w rolach bohaterów dramatu. Na wszystkich gości weselnych czekał regionalny poczęstunek , a do tańca przygrywała kapela góralska „Beskidzcy Zbóje”, zaś najmłodsi uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych.

Finałem biesiady był występ pań z zespołu „Jastrzymbioki”, które wykonały regionalne pieśni i przyśpiewki. Jak co roku, nie zabrakło również pamiątkowego stempla – jastrzębianie, którzy przybyli do Parku z własnym egzemplarzem „Wesela” mogli otrzymać na jego stronach pamiątkową pieczęć.

stół

stół

Wszystkie atrakcje przygotowane przez Bibliotekę oraz piękna scenografia pozwoliły uczestnikom poczuć się jak na tytułowym weselu w magicznej bronowickiej chacie…

publiczność

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju