konkurs

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

IX Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym za nami
konkurs

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, 21 września w raciborskiej bibliotece po raz dziewiąty odbył się Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym. Ta cykliczna impreza organizowana jest przez Centrum Edukacji Ekologicznej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu oraz Urząd Miasta Racibórz. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Racibórz. Jak co roku, inicjatywę wsparła także Komeda Powiatowa Policji w Raciborzu, m.in. przygotowując pytania konkursowe.

Do konkursu zgłosiło się 10 szkół podstawowych oraz 8 gimnazjów z Raciborza i powiatu. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy nt. pierwszej pomocy, znaków drogowych oraz przepisów ruchu drogowego. Prace oceniało jury w składzie: Małgorzata Szczygielska-dyrektor MiPBP w Raciborzu oraz przedstawiciele KPP w Raciborzu – starszy aspirant Grzegorz Krupa i komisarz Mirosław Szymański.

spotkanie

Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami a najlepsi uczestnicy otrzymali dodatkowo akcesoria rowerowe ufundowane przez Urząd Miasta Racibórz.

spotkanie

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu