[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAWORZNIE

Kleopatra, Nefretete, Hatszepsut – piękno i siła egipskich królowych. Spotkanie z Ewą Kassalą

zdjęcieMiejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, serdecznie zaprasza, 13 października br. o godz. 17.00, na spotkanie z Dorotą Stasikowską-Woźniak. Autorka, używająca pseudonimu Ewa Kassala, ma w swym dorobku, oprócz beletrystycznej serii o wielkich egipskich władczyniach – Kleopatrze, Nefretete i Hatszepsut, wiele publikacji dotyczących autoprezentacji, wystąpień publicznych i kreowania wizerunku.

Pisarka jest także trenerką, kreatorką akcji społecznych, specjalistką ds.  równouprawnienia kobiet i mężczyzn, scenarzystką i prowadzącą programy telewizyjne, konferencje i sesje. W latach 90. wydawała w Katowicach kwartalnik literacki „Wyrazy”.

W latach 2009–2012 była założycielką i współwłaścicielką bezpłatnego magazynu dla kobiet „Lady’s Club”, a także prowadziła Polski Dom Kreacji. Koordynowała projekty społeczne i badawcze w Polsce i na świecie. Pełniła funkcje:  przewodniczącej Krajowej Sieci Tematycznej EQUAL, społecznej pełnomocniczki wojewody śląskiego ds. równego statusu kobiet i mężczyzn, przewodniczącej Rady Programowej TVP Katowice. Była założycielską i prezesem organizacji: Soroptimist International, Śląski Klub Nike i Śląskie Centrum Równych Szans. Jest laureatką nagrody „Bizneswoman roku” za działalność charytatywną. Prowadzi filię międzynarodowej organizacji charytatywnej dla kobiet Dress for Success.