[Zapowiedź] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Koncert „Post Scriptum, czyli Miłość Po…”

TANCERKARaciborska biblioteka zaprasza na wyjątkową – muzyczną promocję książki „Tańcerka” Agaty Szmigrodzkiej. Koncert ” Post Scriptum, czyli Miłość Po…” z udziałem znakomitych muzyków i z flamenco na żywo odbędzie się 18 października.

Na koncert składają się cytaty poetyckich fragmentów książki „Tańcerka” Agaty Szmigrodzkiej, choreografie flamenco, fotografie kwiatowe jeleniogórskiego artysty fotografika Zygmunta Strzeleckiego oraz przepiękne piosenki śpiewane i grane przez Wojtka Michalskiego, Zbyszka Stefańskiego, Annę Dębicką i Wojciecha Maziakowskiego. Czyta i tańczy autorka książki – Agata Szmigrodzka.

Sama „Tańcerka”, jak przyznaje autorka, jest mocno autobiograficzna i stanowi swego rodzaju wykładnię podejścia Szmigrodzkiej do jej pracy i pasji zarazem – czyli do tańca.

Komuś, kto tworzy, trudno oddzielić życie zawodowe od życia osobistego. Dlatego „Tańcerka” jest tak naprawdę wykładnią mojego patrzenia na siebie i na świat. To pewnego rodzaju „AGATYZM”, czy „AGATOLOGIA”, jak niektórzy z przyjaciół się śmieją… – mówi Szmigrodzka.

WYDARZENIE

Koncert odbędzie się w środę 18 października o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

logosZadanie jest realizowane w ramach projektu „Łączy nas książka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.