zajęcia

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Urodziny Kubusia Puchatka w raciborskiej bibliotece

ZAJĘCIAW piątkowe popołudnie, Miś o Bardzo Małym Rozumku, czyli Kubuś Puchatek i jego przyjaciele ze Stumilowego Lasu, po raz kolejny zorganizowali w raciborskiej bibliotece przyjęcie urodzinowe.

Kubuś Puchatek – bohater kultowych książek A. A. Milne’a obchodził w tym roku 91. urodziny! Z tej okazji, jak co roku, raciborska biblioteka zamieniła się w Stumilowy Las i zorganizowała pełne atrakcji przyjęcie dla dzieci w wieku 5-7 lat. Zaproszeni goście przynieśli ze sobą upominki m.in. własnoręcznie wykonane laurki oraz „małe co nieco”, czyli słoiczki z miodkiem.

zajęcia

– Zabawę rozpoczęliśmy od wspólnego tańca, do którego nie trzeba było nikogo namawiać. Podobnie zresztą było podczas innych atrakcji np. wyklejania kolorowych szablonów tortów,  albo zabaw ruchowych, z których największą popularnością cieszyło się rozdzielanie jesiennych darów natury: kasztanów, żołędzi i orzechów – mówi Marzena Mróz, kierownik EUREKI- Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży.

Ale jak to z Misiem bywa…szybko się męczy i musi odpocząć, a jak wiadomo najlepiej odpoczywa się przy ulubionej lekturze, dlatego mieszkańcy Stumilowego Lasu przeczytali dzieciom „kubusiową” bajkę, tym razem wykorzystując w tym celu obrazkowy teatrzyk-kamishibai. Na koniec wszyscy z apetytem zjedli urodzinowy tort.

zajęsia

Obszerna fotorelacja z imprezy na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu