SPOTKANIE

[Relacja] BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY W ŁAZACH

NORDALIA

SPOTKANIE16 października 2017 r. rozpoczął się 16. Festiwal Nordalia – święto kultury nordyckiej. W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach odbyło się w jego ramach spotkanie „Atrakcje turystyczne Danii”. Wzięli w nim udział wychowankowie Świetlicy Środowiskowej „Stokrotka”. Dzieci i młodzież zobaczyły prezentację multimedialną, podczas której pani Beata Kuc omówiła najciekawsze miejsca turystyczne, które można odwiedzić w Danii. Następnie odbył się miniturniej wiedzy o państwach skandynawskich. 3 grupy uczestników spróbowały swoich sił i sprawdziły umiejętność szybkiego wyszukiwania informacji w Internecie. Podczas spotkania w Bibliotece nie mogło zabraknąć i książki, dlatego w jego podsumowaniu dzieci i młodzież zapoznały się ze szczegółowym życiorysem duńskiego pisarza i poety H.Ch. Andersena.

spotkanie

23 października wyświetlono film animowany wyprodukowany na podstawie książki szwedzkich autorów Martina Widmarka i Heleny Willis. Uczestnicy seansu przenieśli się do świata pełnego przygód za sprawą dwójki młodych detektywów, którzy tropili tajemnicę wyjątkowego diamentu.

W ramach Nordaliów do 27 października w Bibliotece można oglądać wystawę fotograficzną ze zbiorów rodziny Bątorek „Na skandynawskim szlaku”, wystawę „Fotograficzne pejzaże Norwegii” oraz wystawę planszową „Skadynawscy laureaci Literackiej Nobla”. Serdecznie zapraszamy w godzinach pracy Biblioteki.

Nadesłała: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach