DKK

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Listopadowy Dyskusyjny Klub Książki

DKK21 listopada w Dziale Metodycznym Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Zawierciu odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Wspólnie z Klubowiczkami omawiałyśmy książkę młodego francuskiego pisarza Guillaume Musso „Będziesz tam?”

To opowieść o sześćdziesięcioletnim chirurgu-pediatrze Elliocie Cooperze. Pewnego dnia będąc na misji Czerwonego Krzyża w Kambodży po operacji chłopca otrzymuje w dowód wdzięczności od opiekuna dziecka fiolkę z dziesięcioma pastylkami. Dzięki nimi może cofnąć się w czasie. Tak rozpoczyna się niezwykła podróż Elliotta.

Dzięki pastylce Elliott może przenieść się trzydzieści lat wcześniej, kiedy wszystko jeszcze wydawało się proste, kiedy miał u swojego boku kobietę, którą kochał. Spotyka w tej podróży samego siebie, tylko trzydzieści lat młodszego, swoją ukochaną, najlepszego przyjaciela i wiernego labradora. Paniom bardzo przypadła do gustu omawiana książka, przyznały że wywołała u nich niejedną łzę.

SPOTKANIE

Na następne spotkanie, które odbędzie się 12 grudnia panie otrzymały do przeczytania pozycję Marii Murowskiej „Zabójca”.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu