[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Racibórz w legendach i tajemnicach-finał konkursu

przedstawienieW raciborskiej bibliotece rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Racibórz w legendach i tajemnicach” organizowany w ramach obchodów 800-lecia nadania praw miejskich.

Przedmiotem konkursu było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pracy przestrzennej tematycznie związanej z historią Raciborza. W konkursie wzięło udział 249 uczestników w wieku od 3 do 21 lat z Raciborza i powiatu raciborskiego oraz Tarnowa, Zamościa, Woli Ocieckiej, Lęborka, Łowczy,  Kietrza, Łanów, Zabłudowa, Ropczyc oraz Wiskitek.

przedstawienie

Ilustracje nawiązywały m. in. do legend: „O pięknej pasterce i księciu z Raciborza, „Chusta od ducha”,  „Legendarne początki Raciborza”,  „Eufemia z Raciborza”, „Świnia w worku”, „Ognisty mężczyzna na drodze” i „O Tatarach pod Raciborzem”. Kukiełki z kolei najczęściej przedstawiały księcia Racibora i Eufemię.

Zanim jednak zostały wręczone nagrody, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 wystąpili z przedstawieniem „O kowalu z Raciborza” przygotowanym pod kierunkiem pani Anny Płonki.

przedstawienie

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu