[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W WIŚLE

O komputerowych ćpunach

SPOTKANIEJuż po raz drugi Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle zaprosiła Krzysztofa Piersę – pisarza młodego pokolenia, coucha i youtubera, który przyjechał z Brodnicy koło Torunia. Spotkanie odbyło się 11 stycznia 2018 r. i zgromadziło uczniów klas drugich Gimnazjum nr 1 oraz klasy 7 a i b Szkoły Podstawowej nr 1.

Autor dwóch pozycji książkowych: „Komputerowy ćpun” oraz „Trener marzeń” ciekawie opowiadał o konsekwencjach zatracania się w wirtualnym świecie gier i portali społecznościowych. Sam wyszedł z uzależnienia i miał odwagę przyznać się, że godziny spędzone przed komputerem były czasem straconym. Dzięki swoim marzeniom i pasjom udało mu się wyjść z uzależnienia i obecnie nadrabia zaległości odkrywając na nowo swój potencjał. Nagle okazało się, że ma czas na: modelarstwo, grę na pianinie, rapowanie, pisarstwo i inne. Co więcej, zachęcił słuchaczy do eksperymentu, który ma wykazać, czy  czas spędzony z telefonem w ręku jest niewinną rozrywką, czy już nałogiem. Młodzież żywo reagowała na czasem zaczepne komentarze prowadzącego, a jego trafne spostrzeżenia na temat tego, że cyberuzależnienie powoduje coraz większą alienację i aspołeczność, a co grosza problemy ze zwykłą komunikacją, zapewne trafiły do rzeszy odbiorców. Po prelekcji był czas na rozmowę z pisarzem i zakup książek.

SPOTKANIEDziękujemy Krzysztofowi Piersie za inspirujące spotkanie, a uczniom życzymy, aby zgodnie ze wskazówkami motywacyjnymi nie obawiali się walczyć o swoje marzenia. Pomocne zapewne okażą się lektury obu książek pisarza, które są dostępne w bibliotece.

spotkanie

 

Tekst: Monika Śliwka, Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle