[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W WIŚLE

Pasjami zapisani

16 Grochola pasje 4.12Gościem ostatniej transmisji on-line drugiej edycji „Spotkań z pasjami” w wiślańskiej bibliotece była Katarzyna Grochola – popularna współczesna pisarka, która zanim zajęła się literaturą pracowała m.in. jako salowa, korektorka, aktorka, dyrektor składu celnego, a nawet jako konsultantka w biurze matrymonialnym. Pracowała też jako specjalista ds. szkoleń w fundacjach demokracji lokalnej oraz jako pomoc cukiernika. Współpracowała m.in. z czasopismami „Jestem” i „Poradnik Domowy”.
Dziś znana jest jako autorka powieści: „Nigdy w życiu”, „Przegryźć dżdżownicę”, „Serce na temblaku”, „Ja wam pokażę” oraz dwóch zbiorów opowiadań: „Podanie o miłość”, „Upoważnienie do szczęścia”. Jest laureatką wielu nagród, m.in. nagrody „AS” EMPiK-u w 2001 i 2002 roku oraz nagrody wydawniczej „IKAR” w 2001. W roku 2002 wspólnie z Andrzejem Wiśniewskim wydała książkę „Gry i zabawy małżeńskie i pozamałżeńskie”. Jej książki sprzedają się w setkach tysięcy egzemplarzy. „Podanie o miłość” ukazało się w języku rosyjskim, a „Nigdy w życiu” w rosyjskim, niemieckim i słowackim.

Uwielbiana przez czytelników Katarzyna Grochola zaprasza do zwykłej i niezwykłej codzienności. W której zdarzają się niespodzianki i przygody, płyną łzy radości, smutku lub złości, są przyjaciele i przypadkowo spotkani ludzie, potrafiący zainspirować w najmniej oczekiwanym momencie, dodać siły i otuchy. Autorka z typową dla siebie niezłomną pogodą ducha i mądrością opowiada o najdziwniejszych i najtrudniejszych sytuacjach. Czytelnicy, a zwłaszcza czytelniczki, kochają jej książki.
Za nami już ostatnie spotkanie realizowane w ramach drugiej edycji projektu Fundacji Orange pt. „Spotkania z pasjami”. Były niezwykłe: pełne pasji właśnie, radości, wzruszeń. Dziesiątki inspiracji, pomysłów, dobrych rad.

Zaczęliśmy 10 kwietnia 2014 roku spotkaniem z Panem Emilianem Kamińskim. W trakcie wirtualnych spotkań z pasjami rozmawialiśmy o takich tematach jak miłość do miasta, sport, moda, polityka, podróże, fryzjerstwo, historia, dom i ogród, fotografia, śpiew, muzyka, grywalizacja. Każde ze spotkań poruszało inny temat, wszystkie jednak łączył wspólny cel – przedstawienie tego, że szczęście i pasję odnaleźć można w swojej codzienności – czasami trzeba tylko zacząć, jak mówiła Pani Anna Musiałówna: ,,widzieć, a nie tylko patrzeć”.

Więcej na stronie biblioteki.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna, Wisła