[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Klub Filmowy dla Dzieci w bibliotece w Zawierciu

FILMBajkowe ferie z bohaterami ulubionych kreskówek rozpoczęły się 29.01.2018 roku. Uczestnicy Klubu Filmowego dla najmłodszych, mogli poznać prehistoryczne losy bohaterów amerykańskiego filmu animowanego o rodzinie jaskiniowców.

Film opowiada o poszukiwaniu nowego miejsca na ziemi, bezpiecznej do zamieszkania jaskini. Z tym problemem mierzy się główny bohater, głowa rodu Croods – jaskiniowiec Grug . Ten z pozoru gburowaty jaskiniowiec, w finale wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań powziętych wobec licznej rodziny. Pod jego opieką znajduje się bowiem: przebojowa, niezależna żona Ugga, zwariowany syn Thunk, rezolutna nastoletnia córka Eep, maleńka córeczka Sandy oraz zrzędliwa i bardzo zabawna teściowa.

W finale Grug okazuje się bardzo odpowiedzialnym i opiekuńczym przedstawicielem rodu. Zaczyna dostrzegać potrzebę zmian i unowocześniania warunków życia. Chociaż na początku niepewnie patrzy na wynalazki młodego i nowatorskiego Guya. Młodzieniec towarzyszy zabawnej parze jaskiniowców, edukuje ich i wspiera nowatorskimi pomysłami.

spotkanie

Film w bardzo prosty sposób przekazuje odwieczną prawdę, że trzeba zawsze podążać drogą postępu i nowoczesności.

Uczestnicy bardzo żywo reagowali na zabawne dialogi bohaterów, podziwiali przepiękną animację. Po seansie filmowym dzieci bardzo chętnie grały w wybrane przez siebie gry planszowe: „ Wielki wyścig”, „Carcassone”.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu

cele pokój