[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Poezja górą w Plebiscycie na Książkę Roku 2017

plakatWbrew obiegowej opinii, że poezji się już nie czyta – w plebiscycie na Książkę Roku 2017 wygrywa tom poezji Kai Kowalewskiej „Łąki mi love”.

Raciborska biblioteka po raz kolejny zorganizowała głosowanie, które miało na celu wyłonienie książkowego faworyta minionego roku. W edycji roku 2017 do finału trafiło 10 najpopularniejszych pozycji wytypowanych w I etapie głosowania. Łącznie w I etapie oddano 144 głosów.

II etap głosowania zdecydowanie zdominowali miłośnicy Kai Kowalewskiej, autorki książek poetyckich: „Chaos i inne piętra”, „Chaos i inne piętra – deluxe”, „Melanżcholie”, „Niebospiecznik” oraz powieści: „Play listy, czyli nie wszystkie fobie są o miłości” i „Siedem grzechów głuchych”. Laur zwycięscy w Plebiscycie zgarnął jej najnowszy tom poezji „Łąki mi love”.  Na zwycięską książkę oddano łącznie aż 180 głosów „Lubię to!”.

Miejsce drugie w plebiscycie zajął lokalny reprezentant Naval z książką „Ostatnich gryzą psy”. Poezja i wojskowe wspomnienia pokonały m.in. takich tuzów literatury popularnej jak Remigiusz Mróz, Katarzyna Bonda czy Carlos Ruiz Zafon.   Łącznie w finałowym etapie oddano 215 głosów.

głosowanie

Pięć szczęśliwych głosów zostanie nagrodzonych książkami – kto głosował niech wypatruje telefonu lub maila od Biblioteki. Losowanie odbyło się 5 lutego, w rolę maszyny losującej wcieliły się dzieci biorące udział w zajęciach Ferie w Bibliotece.

Gratulujemy zwyciężczyni oraz wszystkim autorkom i autorom nominowanych książek.

Czytelnikom życzymy udanego czytelniczo roku 2018 – notujcie faworytów by móc ich zgłosić w przyszłorocznej edycji Plebiscytu na Książkę Roku.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu

Biblioteka wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju

celepokój