[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W WIŚLE

Ferie z biblioteką

SPOTKANIEMiejska Biblioteka Publiczna w Wiśle jak co roku przygotowała ciekawą ofertę spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży podczas zimowych ferii. W dniach 29 stycznia–9 lutego najmłodsi spotykali się od poniedziałku do piątku na porankach czytelniczo-filmowych, zaś młodzież w wieku 7–12 lat wzięła udział w czterech warsztatach tematycznych.

Podczas akcji „Czytanie na śniadanie” wolontariusze czytali najmłodszym przygody bohaterów książki Stanisława Pagaczewskiego pt. „Porwanie Baltazara Gąbki”, zaś na „deser” dzieci oglądały kultową kreskówkę o tym samym tytule.

spotkanie

spotkanie

W ramach spotkań, które odbyły się 30 stycznia, 1, 6 i 8 lutego młodzież wykazywała się zdolnościami aktorskimi pod okiem artystów z Teatru „Bajkowe Skarbki Śląska”. Były też warsztaty introligatorskie poprowadzone przez Marka Cieślara, zajęcia edukacyjne w pracowni komputerowej w ramach akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu” oraz zajęcia literacko-plastyczne.

spotkanie

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywność i zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach organizowanych przez bibliotekę. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom: nauczycielom i uczniom wiślańskiego Liceum Ogólnokształcącego, którzy skutecznie pomogli bibliotekarzom kształtować nawyki czytelnicze wśród najmłodszych.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle

Biblioteka wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju

cele edukacja nierówności