[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU

Krzysztof Petek w siewierskiej bibliotece

spotkanie26 lutego siewierska biblioteka miała przyjemność gościć  Krzysztofa Petka, autora powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży, dziennikarza, reportażystę, organizatora wypraw, obozów i szkół przetrwania. Uczestnikami tego niezwykłego spotkania byli uczniowie z III klasy Gimnazjum w Siewierzu oraz II klasy LO im. Jana Pawła II w Siewierzu.  

Na początku spotkania autor powiedział kilka zdań o sobie i ciekawie zaprezentował swoje książki. Pisarz poprosił uczestników spotkania, by nie starali się być grzeczni i potulni lecz zwyczajnie kulturalni. Zażyczył sobie wprost, by kwestionowali jego tezy, poddawali w wątpliwość, to co przedstawia, aby istniała możliwość konstruktywnej dyskusji. Tego rodzaju podejście do młodych czytelników spowodowało, że spotkanie przebiegało w swobodnej, sympatycznej i pełnej humorystycznych akcentów atmosferze.

Zaproszony gość bardzo szybko nawiązał bezpośredni kontakt z czytelnikami. Dał się poznać jako człowiek posiadający rozległą wiedzę i duże poczucie humoru. Bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy i różnorodnych zainteresowaniach. Podczas spotkania gorąco zachęcał młodzież do rozwijania własnych pasji oraz dążenia do spełniania marzeń.

spotkanie

W fascynujący sposób opowiadał o licznych podróżach po kraju i najdalszych zakątkach ziemi. Zrelacjonował między innymi wyprawę do Amazonii, Rumunii i przeprawę przez Karpaty. Mówił o ludziach, których spotkał, o ich odmiennym stylu życia, zwyczajach, tradycjach i problemach. Niezwykłym opowieściom towarzyszyła prezentacja pięknych zdjęć z różnorodnych wypraw.

Autor podzielił się także wiedzą na temat pracy dziennikarza, mówił w jaki sposób powstają jego książki i gorąco zachęcał młodzież do czytania. Zaproszony gość zainteresował uczestników spotkania także swoją wiedzą na temat sztuk walki, demonstrując chwyty obronne oraz prezentując, w jaki sposób należy zachować się w przypadku napaści.  Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania można było nabyć książki wraz z dedykacją autora.

Serdecznie dziękujemy za „wspólną podróż”, zapraszamy do lektury książek Krzysztofa Petka oraz na kolejne spotkania organizowane przez bibliotekę.

Nadesłała: M. Szlachta, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu 

Biblioteka wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju

cele  edukacja ląd pokój