[Zapowiedź] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BĘDZINIE

Robótkowa kraina Agaty Parady

spotkanieDo krainy aniołów malowanych na deskach drewnianych z wpisaną historią wcześniejszego przeznaczenia, dekoracyjnych poduszek i sznurkowej biżuterii zaprasza Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie, w której gmachu głównym 13 kwietnia zostanie otwarta wystawa prac Agaty Parady „Robótkowa kraina, czyli coś z niczego”.

Autorka ekspozycji, chodź urodziła się w Zabrzu jest mieszkanką Będzina. Od młodości interesowała ją sztuka, z którą związała się poprzez wykształcenie (Studium Wokalno – Artystyczne w Katowicach), zawodowe doświadczenie prezentowane w teatrach autorskich (m.in. Teatrze Otwartym w Gdańsku, będzińskim Teatrze Wielkie Koło im. Jacka Łabacza oraz Teatrze Elsynoe w Czeladzi) oraz pasję malowania i tworzenia. Od niedawna efekty ostatnich zainteresowań Pani Agaty są prezentowane szerszej publiczności na wystawach.  Ostatnio eksponowane były w bibliotekach publicznych w Sosnowcu i Dąbrowie
Górniczej. Specjalnością i wielką inspiracją autorki są anioły, które maluje na deskach z „duszą”, w każdą prace wkładając wiele serca i pozytywnych emocji.

Wernisaż wystawy „Robótkowa kraina, czyli coś z niczego” przygotowanej pod auspicjami Prezydenta Miasta Będzina odbędzie się w piątek 13 kwietnia o godzinie 17.00 w budynku biblioteki głównej – plac prof. Włodzimierza Wójcika 1. Wystawa eksponowana będzie do końca maja w godzinach otwarcia placówki. Zapraszamy. Wstęp wolny.

spotkanie