[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BĘDZINIE

Czytanie na dywanie

spotkanie9 marca w filii nr 5 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Czytanie na dywanie”, których adresatem są dzieci z grupy „Kotki” Przedszkola Miejskiego nr 14 w Będzinie.

Odbywające się w miesięcznym cyklu zajęcia mają charakter spotkań edukacyjnych, podczas których dzieci poza kontaktem z tekstem literackim uczą się wyrażać swoje zdanie, radzić sobie w sytuacjach stresowych i wzajemnie komunikować w przyjaznej przestrzeni biblioteki pełnej fantastycznych książek.

Lekturą, która pomaga kształtować czytelnicze zainteresowania przedszkolaków jest książka „Cudaczek-Wyśmiewaczek” Julii Duszyńskiej, będąca opowieścią o wesołym skrzacie żyjącym śmiechem. Podczas marcowego spotkania, dzieci poznały nowy dom Cudaczka, którym był kołnierzyk kilkuletniego chłopca, Złośnickiego, który pod wpływem małego skrzata stale się na wszystko złościł i przez to miał wiele nieprzyjemności.

spotkanie

Przedszkolaki dyskutowały na temat złości, czym jest, co ją poprzedza i jakie może przynieść konsekwencje. Na przykładach swoich relacji z rówieśnikami mówiły również, jak należy sobie radzić z uczuciem złości, by nikogo nie skrzywdzić i przedstawiły na rysunkach różne złości oblicza.

Biblioteka wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju

 cele nierówności  pokój

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie