[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Światowy Dzień Wody z Wodociągami w raciborskiej bibliotece

wodaWzorem lat ubiegłych, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. zaprosiły uczniów raciborskich szkół do udziału w obchodach Światowego Dnia Wody.

Światowy Dzień Wody – święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, obchodzone corocznie 22 marca to doskonała okazja, by przypomnieć jak istotna w życiu człowieka jest woda i podkreślić, iż w dzisiejszej rzeczywistości trzeba rozsądnie gospodarować jej zasobami. Tegoroczny temat – „Przyroda dla wody” – dotyczył rozwiązań dostępnych w przyrodzie, które mogą sprostać problemom z wodą w XXI wieku.

spotkanie

 

W ramach zajęć, które przeprowadzili pracownicy ZWiK-u 28 marca i 4 kwietnia w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12, dzieci miały okazję m.in. obejrzeć prezentację multimedialną nawiązującą do hasła przewodniego tegorocznych obchodów czy uczestniczyć w niezwykle ciekawych doświadczeniach. ZWiK zadbał także o krzyżówki i degustację wody.

zajęcia

– Zajęcia jak co roku spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony raciborskich szkół. Tylko w ciągu dwóch dni bibliotekę odwiedziło prawie 300 uczniów – podsumowuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

prezentacja

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu