[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BĘDZINIE

MOJA ZIEMIA – CZYSTY ŚWIAT – obrady jury konkursu

wystawaW dniu 10 kwietnia 2018 r. w będzińskiej książnicy odbyły się obrady jury XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego MOJA ZIEMIA CZYSTY ŚWIAT pt. „Ja jestem ten, który tworzy tlen” organizowanego przez Urząd Miejski w Będzinie, PGL LP Nadleśnictwo Siewierz, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego – Ośrodek Edukacji w Będzinie oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie w ramach 660. rocznicy nadania praw miejskich Będzinowi. Patronat medialny nad konkursem objęło TVP 3 Katowice.

Na tegoroczną, jubileuszową edycję konkursu realizowaną w ramach 660. rocznicy nadania praw miejskich Będzinowi napłynęło prawie 200 prac, z których oceną zmierzyło się jury w składzie:

  • Aleksandra Lipa – z Urzędu Miejskiego w Będzinie (Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej)
  • Ewa Żurowska – Oleś z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego – Ośrodek Edukacyjny w Będzinie
  • Piotr Lepiarczyk – z Lasów Państwowych Nadleśnictwa Siewierz
  • Monika Świergała i Celina Nowak – z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej
   w Będzinie.

jury

Nadesłane na konkurs prace, wśród których znalazły się prace plastyczne, rzeźby przestrzenne, gry planszowe oraz broszury edukacyjne oceniane były w czterech kategoriach wiekowych. Laureatów tegorocznej edycji konkursu poznamy podczas uroczystego finału, który odbył się 25 kwietnia o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie, plac prof. Włodzimierza Wójcika 1.