[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk

spotkanie9 kwietnia 2018 roku w Filii nr 6 w Kromołowie w Pałacyku nad Wartą, odbyło się niezwykłe spotkanie z autorką wierszy dla dorosłych, książeczek dla dzieci, podróżniczką i tancerką – Panią Elżbietą Bednarczyk. Osobą od wielu lat mieszkającą w Australii, miłośniczką tańca i zdrowego trybu życia.
W wydarzeniu wzięły udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Kromołowie. Spotkanie rozpoczęła dyskusja na temat relacji ludzkich, szacunku, odpowiedzialności, miłości, przyjaźni i zrozumienia. Autorka zwróciła uwagę na otaczający świat, na przyrodę i żyjące w niej zwierzęta. Zachęcała dzieci do wypowiedzi, motywowała podpowiedziami. Zaprezentowała uczniom dwa spektakularne tańce – flamenco i cygański. Oba w pięknych, tematycznie dobranych strojach. Szyk, lekkość, gracja ruchów, gibkość ciała i kolory strojów, wprawiły małych obserwatorów w zdumienie.

spotkanie
Czytane przez nią fragmenty Kłótni w tornistrze stały się pretekstem do rozmowy na temat szacunku do świata, nauczycieli i rówieśników.

Kłótnia w tornistrze to najbardziej znane, krótkie wierszowane opowiadania dla najmłodszych. Pełne humoru ale i wielu cennych wskazówek życiowych. Autorka zwraca w nich szczególną uwagę w na przedmioty, uczy szacunku do przyborów szkolnych.
Końcowym etapem tego niezwykłego spotkania, było przedstawienie Australii z punktu widzenia osoby zakochanej w jej urokach. Przygotowana przez autorkę prezentacja multimedialna, ukazywała najważniejsze i najpiękniejsze zakątki tej części świata. W krainie kangurów wszystko wydaje się proste, poukładane i bezproblemowe.
Po spotkaniu można było kupić przywiezione przez autorkę książeczki i zdobyć upragniony autograf.

spotkanie
Miła, towarzyska atmosfera przyjaźni, zrozumienia i humoru towarzyszyła wszystkim przez całe spotkanie i na długo pozostanie w pamięci uczniów. Pani Elżbieta Bednarczyk przekazała uczestnikom cenne wskazówki i rady. Było to niezwykłe i bardzo pouczające spotkanie.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Zawierciu