[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU

GMINNY KONKURS „JĘZYKOWE POTYCZKI Z WIERSZAMI ANNY WILLMAN”

SPOTKANIECo robił drapieżny rekin? Ile godzin siedział śledź na kłodzie? Czym się przejadła jemiołuszka? Na te  i wiele innych pytań musieli odpowiedzieć uczestnicy gminnego konkursu „Językowe potyczki  z wierszami Anny Willman” zorganizowanego w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu w dniu 19 kwietnia 2018 roku. Konkurs był adresowany do uczniów klas trzecich szkół podstawowych z terenu Miasta I Gminy Siewierz i  miał na celu poznanie przez dzieci twórczości Anny Willman oraz rozwijanie ich wrażliwości na kulturę słowa. W rywalizacji wzięło udział 8 dwuosobowych zespołów.

Anna Willman to współczesna polska pisarka, autorka takich książek jak m.in. „Wesołe wierszyki łamiące języki”, „Wierszyki łamijęzyki 2”, „Krówka, której trzeba zdrówka”, czy „Smok Maciuś i przygoda na Smoczej Górze”.

Uczestnicy konkursu po wcześniejszym zapoznaniu się  z twórczością Anny Willman, rywalizowali w takich konkurencjach jak: „Quiz wierszykowy”, „Chochlikowy zawrót głowy”,  „Wierszowana uzupełnianka-zgadywanka”, „Ukryte tytuły” i „Posłuchajka wierszykowa”.

Na zakończenie spotkania dzieci jeszcze raz zmierzyły się z twórczością Anny Willman, tym razem czytając „wierszyki łamijęzyki” na głos, co było dla nich nie lada wyzwaniem.

spotkanie

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe, czekolady i płyty CD, które wręczyła Dyrektor MGBP Magdalena Szlachta.

Mamy nadzieję, że udział w konkursie będzie dla nich zachętą do poznawania twórczości współczesnych pisarzy polskich.

Nadesłała: Jolanta Jakubczyk, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu