[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Spotkanie autorskie z Manulą Kalicką

SPOTKANIE19 kwietnia 2018 roku Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna gościła niezwykłą osobę – Manulę Kalicką. Polską pisarkę, dziennikarkę, osobę wszechstronnie zaangażowaną w życie kulturalne. Podczas spotkania czytelnicy mogli dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy, poznać nieznane dotąd fakty z życia, odkryć tajniki warsztatu pisarskiego. Autorka pracowała jako bibliotekarka, producentka konfekcji damskiej, prowadziła księgarnię, a obecnie jest właścicielem agencji literackiej. Jest osobą kochającą książki. Wie też, jak mądrze pokierować karierą innych i czego potrzeba, by odnieść sukces. Zwróciła uwagę na fakt, że kiedyś życie było wolniejsze, a człowiek miał czas na zastanowienie się. Współczesność wprowadziła w nasze życie pośpiech i impulsywność zmian.

spotkanie

Spotkanie było związane z promocją jej najnowszej książki Koniec i początek. Powojenne losy Irki Górskiej zachęciły czytelników do lektury. Książka bardzo realistyczna, wyjątkowa, napisana lekkim, przystępnym językiem. Nie pozbawiona elementów humoru. Wykreowane postaci nie zostały pozbawione rysu prawdziwości.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Autorka chętnie odpowiadała na zadawane przez prowadzącą pytania. Często też do swych wypowiedzi wprowadzała akcenty humorystyczne. Na koniec każdy uczestnik mógł otrzymać autograf.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu