[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Święto książki w Studziennej

spotkanieGłośne czytanie przed każdą lekcją, warsztaty plastyczne i finałowy Dzień Postaci z Książek. Zobacz, jak biblioteka w Studziennej we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 4 obchodziły Międzynarodowy Dzień Książki!

Celebrację przypadającego 23 kwietnia święta przedłużono na cały tydzień. Od poniedziałku do piątku wszystkie lekcje rozpoczynały się od głośnego czytania przez nauczyciela. Starsi uczniowie włączyli się w Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz – wsłuchując się w przygody Cesi z „Szóstej klepki” i Anieli z „Kłamczuchy”.

spotkanie

spotkanie

Czwartkowym zajęciom na świetlicy patronował Henio z książki Oliviera Jeffersa „O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki”. Książek nie pożerano (są ciężkostrawne!), stworzono za to zakładki – potworki, służące do zaznaczania pożeranych wzrokiem stron. Piątek był dniem Postaci z Książek – na szkolnym boisku w czasie przerw biegały m.in. księżniczki, rycerze, Pan Kleks, Czerwony Kapturek czy Kot w Butach. Nad wszystkim czuwał duet Królewny Śnieżki oraz Pingwina.

spotkanie

Obszerna fotorelacja na www.biblrac.pl

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu