[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SOSNOWCU

Oferta wakacyjna na wielkie otwarcie Zagłębiowskiej Mediateki

otwarcieMiejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza do udziału w letnich warsztatach z robotyki i programowania.

Bezpłatne warsztaty robotyki – już 17 czerwca!

Pasjonują Cię roboty? Chciałbyś wiedzieć jak są zbudowane, w jaki sposób działają i jak się je programuje? Jeśli tak, to specjalnie dla Ciebie organizatorzy dnia otwartego Zagłębiowskiej Mediateki zaprosili instruktorów z firmy „RoboKod” do przeprowadzenia wyjątkowych warsztatów dla dzieci i młodzieży, dzięki którym uczestnicy nauczą się budować roboty i ożywiać wykonane urządzenia. Uczestnicy korzystać będą z zestawów edukacyjnych LEGO EV3 i RoboKids, które zawierają specjalne mikrokomputery, silniki, czujniki odległości, dźwięku, dotyku oraz koloru. Na warsztaty można zapisać się już dziś!

Do udziału w warsztatach zachęcamy wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami i poszerzaniem swej wiedzy poprzez świetną zabawę. Uwaga, aby dołączyć do grupy nie trzeba być specem od komputerów, gdyż poziom trudności zajęć zostanie dopasowany do możliwości uczestników.

Warsztaty robotyki odbędą się w niedzielę 17 czerwca 2018 w Czytelni Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11.

Harmonogram:

14.30-16.00 – dzieci w wieku 5-12 lat (8 osób w wieku 5-9 lat, 10 osób w wieku 10-12 lat)

16.30–18.00 – dzieci w wieku 5-12 lat (8 osób w wieku 5-9 lat, 10 osób w wieku 10-12 lat)

Giganci Programowania na start – już 17 czerwca!

Zapraszamy dzieci i młodzież na  „Warsztaty Gigantów Programowania”, będące jedną z atrakcji dnia otwartego Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Dzięki warsztatom uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z kodowaniem oraz narzędziami i językami programistycznymi. W trakcie zajęć uczniowie stworzą swoją pierwszą grę lub aplikację. Zajęcia prowadzą profesjonalni programiści ze szkoły Giganci Programowania, a zapisać się na nie można już dziś!

Do udziału w warsztatach zachęcamy wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami i poszerzaniem swej wiedzy poprzez świetną zabawę. Zajęcia będą prowadzone w trzech grupach wiekowych. Uwaga, aby dołączyć do grupy nie trzeba być specem od komputerów, gdyż poziom trudności zajęć zostanie dopasowany do możliwości uczestników!

„Warsztaty Gigantów Programowania” odbędą się w niedzielę 17 czerwca 2018 w sali edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11.

Harmonogram:

12.30-14.00 – grupa 6-9 lat

14.15-15.45 – grupa 10-12 lat

16.00-17.30 – grupa 13-16 lat

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona, zatem uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (do pobrania) oraz przesłanie jego skanu lub fotografii na adres kinga.baranowska@biblioteka.sosnowiec.pl Formularz można również złożyć osobiście w każdej z filii MBP na terenie miasta.

Więcej na: www.biblioteka.sosnowiec.pl