[Zapowiedź] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Noc bibliotek: Kresowiacy na ziemi raciborskiej

PLAKATRaciborska biblioteka znalazła się w gronie 1784 bibliotek w całej Polsce, które w sobotę 9 czerwca zaproszą swoich czytelników na wieczór pełen literackich wrażeń. Nasza biblioteka gościć będzie autora „Kresowej Atlantydy” prof. dr hab. Stanisława Nicieję i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu z repertuarem muzyki polskiej.

Noc bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja, w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Hasło tegorocznej akcji to „RzeczpospoCzyta”.

– W setną rocznicę odzyskania niepodległości chcemy przede wszystkim czytać polską literaturę, słuchać polskiej muzyki i twórczo zajmować się rodzimą sztuką – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

W programie raciborskiej edycji Nocy Bibliotek:

-spotkanie z prof. dr hab. Stanisławem Nicieją – historykiem, byłym rektorem Uniwersytetu Opolskiego, autorem książek „Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych”, „Lwowskie orlęta” czy „Lwów. Miasto zatartych granic”.

-koncert muzyki polskiej w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu. W repertuarze m.in.  „Fantazja na strunach jesieni” Grzegorza Miśkiewicza, „Kujawiak” Ewy Iwan czy „Dumka na dwa serca” Krzesimira Dębskiego.

Noc bibliotek rozpocznie się w sobotę 9 czerwca o godz. 18.00 w Wypożyczalni i Czytelni Naukowej przy Rynku 12 (wejście od ul. Rzeźniczej). Serdecznie zapraszamy!