[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BĘDZINIE

Bibliotekarze będzińskiej książnicy świętowali Dzień Bibliotekarza

SPOTKANIEOd 8 do 15 maja w bibliotekach całej Polski obchodzony był kolejny ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Podczas piętnastej edycji akcji zainicjowanej przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich będzińska książnica oferowała swoim czytelnikom ciekawą i różnorodną ofertę.

Przeprowadzone zostały warsztaty dla Seniorów z obróbki zdjęć, blok zajęć literackich dla dzieci uwieńczony spotkaniem autorskim z Arkadiuszem Niemirskim. Jak co roku rozdane zostały Laury dla najlepszych czytelników będzińskiej biblioteki, a najmłodsi mieszkańcy trzech zagłębiowskich miast, Będzina, Dąbrowy Górniczej i Sosnowca, uczestniczyły w międzybibliotecznym Turnieju Wiedzy.

SPOTKANIE

17 maja, gdy emocje związane z organizacją licznych przedsięwzięć opadły, Dyrekcja oraz pracownicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie spotkali się by uczcić swoje święto i przyjąć życzenia od Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego złożone z okazji przypadającego w maju święta bibliotekarzy. Był to także czas intensywnych rozmów na temat minionych dni i towarzyszących im wydarzeń, które realizowane były pod hasłem (DO) Wolność Czytania.