[Zapowiedź] BIBLIOTEKA ŚLĄSKA W KATOWICACH

Noc Bibliotek 2018 – „Odkrywamy rodzinne historie niepodległe”

wydarzenieBiblioteka Śląska w Katowicach zaprasza na Noc bibliotek, która rozpocznie się 8 czerwca 2018 r. o godz. 17:00 na holu głównym gmachu głównym książnicy.

W przeddzień ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, upamiętniającej jubileuszowy rok odzyskania niepodległości przez Polskę, w Bibliotece Śląskiej odbędzie się spotkanie „Odkrywamy rodzinne historie niepodległe”. Śląskie dzieje obfitują w wyjątkowe i nieoczywiste przypadki; opowiedzą nam o nich zaproszeni goście – autorzy książek, odkrywcy rodzinnych wydarzeń:

  • Gabriela Anna Kańtor autorka książki „Koronki z płatków śniegu”,
  • dr Maria Lipok-Bierwiaczonek autorka „Tychy oczywiste i nieoczywiste. Książęce ślady, dotknięcie sacrum i nowe miasto”,
  • dr Lucyna Smykowska-Karaś autorka „Polskie śląskie nazwisko. Rodzinna historia życiem podpisana”,
  • Ginter Pierończyk, autor trylogii na którą składają się: „Asty kasztana”, „Synek z familoka” i „KLEOFAS w życiorys wpisany”,
  • dr Jan Rzymełka autor książki „Sztambuch rodzinny, czyli w poszukiwaniu własnych korzeni”,
  • dr Grzegorz Sztoler autor „Berta i Ludwik. Wspomnienia rodzinne. Strumień, Grabownia, Studzionka 2001”.

Rozmowom, które przeprowadzi red. Beata Tomanek z Radia Katowice, będzie towarzyszyła prezentacja pamiątek rodzinnych i fotografii ilustrujących opowieści. Oprawa muzyczna spotkania przywoła nastrój kawiarnianych debat dotyczących ciekawej i niełatwej historii naszych przodków.