[Relacja] BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY W ŁAZACH

CZYTAMY POD CHMURKĄ

spotkanieW Rokitnie Szlacheckim wiosna rozgościła się już na dobre, przynosząc ze sobą pierwsze wakacyjne temperatury. Z takiej pogodny nie sposób nie skorzystać i coraz trudniej przebywać w domu, biurze czy sali szkolnej, gdy za oknem świeci słońce.

Przedszkolaki z Rokitna Szlacheckiego sale zabaw zamieniły na plac szkolny. Oprócz wesołych harców na placu zabaw, w piaskownicy czy na huśtawkach udało się znaleźć chwilę również na głośne czytanie w plenerze. 10 i 12 kwietnia br. na trawniku przy szkole dzieci z ogromnym entuzjazmem i zainteresowaniem wsłuchiwały się w bajki czytane przez pracownika Filii Bibliotecznej nr 5.

Następnie odpowiadały na pytania dotyczące czytanego tekstu i przeglądały kolorowe ilustracje. Okazało się, że książki można czytać nie tylko w zaciszu domowym czy sali przedszkolnej – na świeżym powietrzu opowieści o bocianie, upartym jeżyku, a nawet wesołych przygodach pewnej różowej świnki zachwycają znacznie bardziej.

Wszystkim miłośnikom czytania, użytkownikom biblioteki tym młodszym i tym starszym gorąco polecamy taką formę spędzenia czasu z książką.

Nadesłała: Anna Wilczok

edukacjaBiblioteka wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju: