[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W KROCZYCACH

Spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim

spotkanie18 maja 2018 r. gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Kroczycach był Arkadiusz Niemirski.  Spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Kroczycach i Pradłach.

Arkadiusz Niemirski jest kontynuatorem przygód Pana Samochodzika, stworzonego przez nieżyjącego już Zbigniewa Nienackiego. Wzbogacił serię o kolejne szesnaście tytułów, po czym zaczął wydawać książki detektywistyczne dla młodzieży i dorosłych m.in. ”Testament Bibliofila”, „Tajemnica Fabritiusa”, czy „Pojedynek detektywów”.

Autor w formie  prezentacji przedstawił swoją biografię oraz drogę artystyczną – od założenia kabaretu, przez pracę w III Programie Polskiego Radia do chwili obecnej. Przybliżył młodzieży postać niepozornego historyka sztuki – Tomasza, tytułowego Pana Samochodzika – kultowego polskiego detektywa.

spotkanie

Pisarz z dużą dawką humoru, posługując się językiem zrozumiałym dla młodego pokolenia przekonywał uczestników spotkań do wielu ważnych i wartościowych postaw życiowych. Apelował by mieli marzenia, cel życia i pasje, zachęcał do czytania wartościowych książek oraz swojego bloga, prowadzonego na własnej stronie internetowej. Na zakończenie spotkania uczestnicy mogli zakupić książkę z autografem.

Nadesłała: Gminna Biblioteka Publiczna w Kroczycach