[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W IRZĄDZACH

Noc Bibliotek w Irządzach 2018

spotkanieNoc Bibliotek w Irządzach – zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Bibliotekę Zespołu Szkół – zaczęła się niewinnie. Uczniowie drugiej klasy gimnazjum zaprezentowali krótkie przedstawienie. Niestety, pod koniec spektaklu, kiedy brzmiały oklaski, doszło do pewnych komplikacji… Zaginęła jedna z aktorek.

Przed szkołą przystanął akurat patrol policji z komisariatu w pobliskich Szczekocinach, więc niezwłocznie poprosiliśmy funkcjonariuszy o pomoc w odnalezieniu zaginionej. Panowie policjanci skrupulatnie przystąpili do działań. Od wszystkich uczestników imprezy zostały pobrane odciski palców. Każdemu, łącznie z organizatorkami, zrobiono zdjęcie do kartoteki. Wszak wszyscy byli podejrzani. Wykonano również portrety zaginionej. W międzyczasie okazało się, że porywacze zostawili list: „Mamy Wiktorię. Wykonajcie wszystkie zadania, a znajdziecie Waszą koleżankę”. Zarówno panowie policjanci, jak i uczestnicy podjęli się wykonania szeregu zadań: rozwiązywania krzyżówek, szyfrowania i odszyfrowywania wiadomości, gry w kalambury, pisania tekstu na podstawie podanych słów kluczy oraz poszukiwania wskazówek ukrytych w bibliotece.

pracaspotkanie

Szczęśliwie uczestnikom udało się odnaleźć koleżankę. Na zakończenie imprezy panowie policjanci zaprezentowali akcesoria policyjne. Atrakcją była krótka przejażdżka radiowozem. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat Superdetektywa, zawieszkę odblaskową i zakładkę do książki. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to była niezapomniana Noc Bibliotek.

Nadesłała: Gminna Biblioteka Publiczna w Irządzach