[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PAWŁOWICACH ŚLĄSKICH

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie łączy”

spotkanieW ramach Ogólnopolskiej Akcji Tygodnia Czytania Dzieciom, również Biblioteki naszej gminy przyłączyły się do tej wspaniałej akcji, zachęcając najmłodszych do czytania. Bibliotekarki udowodniły, że czytanie to przyjemność i można czytać w prawie każdych okolicznościach.

Biblioteka Centralna zaprosiła dzieci z pobliskich przedszkoli, które najpierw odwiedziły bibliotekę a następnie przeszły do parku gdzie w magiczny świat bajek przeniósł je król Grzegorz z księżniczkami. Piękna pogoda i wspaniała zabawa sprawiły, że najmłodsi z pewnością odwiedzą bibliotekę by wypożyczyć książeczkę.

spotkanie

Filia Osiedle zorganizowała czytanie w Lodziarni „Rożek” do której zaprosiła dzieci  z Przedszkola „Modrzewiowy Ogród”. Po wysłuchaniu opowiadania o Duchach Łakomczuchach, przyszedł czas na rytmiczną zabawę „Ciasto”, podczas której dzieci naśladowały proces przygotowania i pieczenia ciasteczek. W czasie degustacji słodkich rurek z kremem pani Ania przybliżyła sposób wytwarzania lodów i innych smakołyków.

spotkaniestoliki

Natomiast  Filia Warszowice zaprosiła na spotkanie najmłodszych czytelników z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Warszowicach. Druhowie przeczytali dzieciom opowiadania Grzegorza Kasdepke z tomiku „Ostrożnie”. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego nie wolno bawić się zapałkami i co się dzieje po zetknięciu wody z prądem. Spotkanie było także doskonałą okazją by pomówić o zasadach bezpieczeństwa, jakimi należy się kierować podczas zbliżających się wakacji. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania mógł wcielić się w rolę strażaka i wypróbować swoich sił w używaniu hydronetki.

spotkanie

spotkanie

W Filii Krzyżowice dzieci z przyjemnością wysłuchały wiersza Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa” po czym rozpoczęły się zabawy tematycznie związane z wierszem.

Rodzicu pamiętaj ! Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie

 Nadesłała: Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach Śląskich