[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

XVII Tydzień Czytania Dzieciom w bibliotece na Płoni

spotkaniePrzedstawienie „Złota Rybka”, głośne czytanie i akcja „Jak nie czytam, jak czytam!”. Tegoroczny XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w bibliotece na Płoni obfitował w wiele ciekawych, literackich wydarzeń.

Tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom Filia Publiczno-Szkolna nr 5 na Płoni zainaugurowała przedstawieniem „Złota Rybka” w wykonaniu Studia Teatralnego Sztuka z Trzebini. Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 z wielkim zainteresowaniem obejrzały przedstawienie, jednocześnie pomagając Rybakowi wołać złotą rybkę i chętnie odpowiadając na pytania aktorów.

rybakczytanieczytanie

Z kolei 7 czerwca uczniom czytała emerytowana bibliotekarka Małgorzata Drobnicka. Opowiadanie o „Wiedźmce i Magu” ze zbioru „Czarownice są wśród nas” wywoływało  mnóstwo śmiechu a sama książka zaraz po przeczytaniu została błyskawicznie wypożyczona przez jednego z uczestników.

czytanie

Na zakończenie Tygodnia Czytania filia włączyła się w akcję „Jak nie czytam, jak czytam!”, której organizatorem jest miesięcznik „Biblioteka w Szkole” przy wsparciu m.in. Biblioteki Narodowej. Korzystając z pięknej pogody, uczniowie wybrali się do ogrodu przy szkole, gdzie oddając się lekturze ulubionych książek, włączyli się tym samym w bicie rekordu w liczbie osób czytających w jednym momencie.

Obszerna fotorelacja na stronie internetowej biblioteki www.biblrac.pl

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu