[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Odjazdowy Bibliotekarz 2018

SPOTKANIESłoneczna aura i dobry humor towarzyszył uczestnikom tegorocznego rajdu rowerowego z Zawiercia do Skarżyc. W tym roku Odjazdowy Bibliotekarz, który odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zawiercia, cieszył się bardzo dużą popularnością. Na start rajdu zgłosili się pasjonaci rowerowych wycieczek, pięknych widoków i malowniczych uroków Jury. Z władz miasta uczestników rajdu przywitał zastępca prezydenta miasta Marek Borowik.

Rajd obejmował trasę z Pałacyku Szymańskiego w Zawierciu do remizy strażackiej w Skarżycach. Rowerzyści jechali przez Rudniki, Blanowice, Pomrożyce i malowniczym szlakiem do Skarżyc. Wszyscy bezpiecznie dotarli na metę. Tam czekało na uczestników wiele atrakcji. Pieczenie kiełbasek, delektowanie się prawdziwie swojskim smalcem z ogórkiem, dodało uczestnikom siły na dalsze konkurencje sportowe.

SPOTKANIE

SPOTKANIA

Tradycyjna zabawa z bombą i rozmaitymi zagadkami, zgromadziła ludzi, którzy mogli wykazać się refleksem. Prawdziwym wyzwaniem okazały się krzyżówki o tematyce rowerowej. Zacięta rywalizacja wyłoniła zwycięzców. Dużo zabawy i humoru dostarczyły kalambury oraz loteria fantowa. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową rzecz.

spotkanie

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie, za zaangażowanie, dobry humor, bezproblemową wspólną zabawę. Do zobaczenia za rok!

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu