[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU. FILIA NA OSTROGU

Akademia małego czarodzieja w raciborskiej bibliotece

pokazCzary mary, hokus pokus… i biblioteka na Ostrogu zamieniła się w Akademię małego czarodzieja! Za nami kolejne spotkanie wypełnione twórczymi zajęciami plastycznymi, wesołą zabawą i ulubionymi bajkami w ramach akcji „Lato z biblioteką”.

Na początku dzieci poznały sławnych książkowych czarodziejów m.in. Pana Twardowskiego, Dumbledora, Hermionę czy Gargamela. Następnie zaopatrzyły się w magiczne różdżki i peleryny, które wykonały wykorzystując drewniane patyczki, kolorowe bibuły, duże arkusze szarego papieru i… pieczątki z ziemniaków.

ćwiczenia

Czy można odbijać bańki mydlane jak piłkę, przejść przez otwór w małej kartce i nie zmoczyć chusteczki w trakcie wkładania jej do miski z wodą? Z pomocą magicznych różdżek wykonanych przez uczestników „Lata z biblioteką” można! Dzieci z zapartym tchem śledziły ciekawe sztuczki i chętnie zgłaszały się do pomocy.

Czarowanie wcale nie jest proste, dlatego w ramach zasłużonego odpoczynku uczestnicy najpierw wysłuchali opowieści pt. „Dziwni klienci” S. Hay a następnie obejrzeli film na motywach powieści znanej wszystkim autorki Harry’ego Pottera J.K. Rowling.

bańki

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu