[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ŻORACH

SLAM POETYCKI – rywalizacja poetów

PLAKATMiejska Biblioteka Publiczna w Żorach zaprasza na Slam poetycki, którego motywem przewodnim będzie kobieta, z udziałem poetek i poetów z różnych miast śląskich i nie tylko. Decyzję o zwycięstwie podejmie jury złożone z mieszkanek Żor, a zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 500 złotych brutto. Wydarzenie odbędzie się 19 sierpnia br. o godz. 18:00 w Parku Cegielnia w ramach projektu biblioteki pt. KLASA KOBIET. W STULECIE PRAWA WYBORCZEGO KOBIET dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Slam poetycki to publiczna rywalizacja poetów, podczas której rolę jury pełni publiczność. To swoiste skrzyżowanie poezji i performance’u. Zasady slamu są proste. Slamerzy mają po trzy minuty na wygłoszenie swojego tekstu do mikrofonu. Nie mogą używać instrumentów ani rekwizytów Publiczność może dowolnie reagować na ich twórczość, czyli zagłuszać slamerów buczeniem, nagradzać oklaskami lub im dogadywać.

Na zakończenie Slamu wystąpi Mariola Konieczna, autorka tekstów poetyckich, obdarzona ciepłym głosem kompozytorka i wykonawczyni (śpiew, gitara) oraz Jarosław Reclik (gitara). Więcej o artystach można przeczytać tutaj: http://www.mariolakonieczna.pl/show.php?id=81

Zgłoszenia uczestników przyjmujemy do dnia 18 sierpnia wyłącznie drogą elektroniczną na adres promocja@mbpzory.pl